KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 13792016

nr 1379 2016

Väggskulptur

Michael Andersen & Son, Bornholm, Leda og svanen. Inköpt av konstnären 1960/70-tal, stämplad mod 4850. Glaserad stengodslera. Ca 37x48 cm

Kondition: spricka

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 15 februari 2021
kl 18:51:17

  • Tema
  • 15 feb

Keramik

Läs mer om Keramik